Več kot tri in pol leta trajajoči projekt prinesel regiji preko 275 km označenih kolesarskih poti, in preko 250 km označenih pohodnih poti in poti za nordijsko hojo. Pripravljeni številni turistični produkti s sodelovanjem več kot 22 občin in lokalnih skupnosti Pomurja.
V okviru evropskega projekta »Active Access« se je za osnovne šole pripravil krajši film z naslovom "Skupaj po poti srčkov", s katerim smo izpostavili problematiko povečanega prometa v okolici šol.
V okviru projekta »Bio experience« Vas vabimo na predstavitev mreže ekoloških pridelovalcev Pomurja za pripravo ekološke košarice, ki bo: v ponedeljek, 12. novembra 2012 ob 17.00 uri.
Ob zaključku projekta Active Travel Network se je od 6. do 7. novembra 2012 v mestu Weiz (Avstrija) odvijala zaključna mednarodna konferenca, kjer so se predstavili doseženi rezultati izvedenega projekta.
V okviru projekta Centri za družine na Štajerskem in v Pomurju - Otroški smeh brez meja, z akronimom Family Centres je na pobudo Centra za zdravje in razvoj Murska Sobota nastala prva skupna družinam prijazna ponudba Pomurja.
Turistična zveza Slovenije, Zavod za gozdove Slovenije, GIZ za pohodništvo in kolesarjenje pod častnim pokroviteljstvom predsednika RS dr. Danila Türka in v sodelovanju z Ministrstvom za gospodarski razvoj in tehnologijo RS – Direktoratom za turizem in internacionalizacijo objavljajo tekmovanje na področju turizma, urejanja in varstva okolja v okviru projekta Moja dežela – lepa in gostoljubna za najboljšo tematsko pot v letu 2012.
V soboto 22. septembra 2012 je v Zdravstvenem domu Ljutomer potekal dan odprtih vrat, kjer je s promocijskimi aktivnostmi sodeloval tudi Center za zdravje in razvoj Murska Sobota. Obiskovalcem smo predstavili aktivnosti na področju mobilnosti in gibanja, s poudarkom na informacijah o pohodnih in kolesarskih poteh v naši regiji.
V okviru Evropskega tedna mobilnosti je bila izvedena izobraževalna delavnica z naslovom "Vidiki varnosti in nevarnosti kolesarjev na cesti", na poligonu podjetja Španik, Noršinska ulica 8, 9000 Murska Sobota.
V okviru projekta "Zdrava lokalna kulinarika na prireditvah" se je predstavilo nekaj receptov na množičnih prireditvah in sicer na Naši Poljani v Mali Polani, na Mlinarskih dnevih in na festivalu Jenamena! v Črenšovcih.
V okviru triletnega projekta Sosed k sosedu je nastal zanimiv dokumentarno-promocijski film, ki prikazuje planiranje, izvajanje, sodelovanje in izvedbo projektnih aktivnosti cele palete partnerjev, sodelavcev in drugih, ki so v projektu sodelovali.
Biodoživetje na 50. AGRI je bilo letos posebej posvečeno Pomurskim pridelovalcem in predelovalcem ter turističnim ponudnikom, ki v svoji ponudbi turistom, pohodnikom, izletnikom, skratka gostom ponujajo ekološko certificirane izdelke.
Namen otroških ulic je, da pridejo starši in njihovi otroci na sosedsko druženje, ki traja nekaj ur. Medtem ko se lahko otroci varno igrajo, starši pa mirno popijejo kavico in brezskrbno poklepetajo s sosedi, je promet med izvedbo »ulice« omejen, razigranim otrokom pa ne preti nevarnost mimo drvečih avtomobilov.
Partnerji v projektu Bambini si bodo prizadevali preko raznih aktivnosti doseči glavni cilj, to je okolju bolj prijazno in energijsko učinkovitejšo mobilnost za prihodnje generacije.